Magazyny energii

Wypełnij formularz

Oddzwonimy bezpłatnie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ( Techprosper Sp. z o.o. ) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu email i nr.teleofnu do korespondencji w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez (nazwa administratora danych) za pomocą wiadomości email i kontaktu telefonicznego.

Masz czasowe nadwyżki prądu?

Pomożemy ci je zmagazynować, tak abyś mógł je zużyć wtedy kiedy potrzebujesz.

Zalety Magazynów energii

Magazyny energii LT PowerBox

To nowoczesne i wielofunkcyjne magazyny energii przeznaczone do zastosowań przemysłowych, domowych oraz farm fotowoltanicznych.

Magazyn Energii 26 kWh Techprosper

Magazyny Energii oferowane przez Techprosper

Magazyny energii stanowią rodzaj akumulatorów gromadzących nadwyżki produkowanego przez fotowoltaikę prądu. Celowo piszemy tu, o rodzaju akumulatorów, gdyż jest to bardzo duże uproszczenie.
W magazynie energii akumulator stanowi tylko jeden z elementów i odpowiada on za fizyczne przechowanie określonego zasobu energii.
Dodatkowo urządzenie to zawiera w sobie liczne moduły odpowiadające za przetwarzanie przodu stałego na zmienny, za odpowiednie ładowanie, a po tym oddawanie energii z akumulatorów. Dodatkowo magazyny takie zawierają elementy zabezpieczające ogniwa akumulatorów, umieszczonych w magazynach energii, przed przegrzewaniem jak również wyziębieniem.

Dzięki magazynom energii, możliwe jest korzystanie z produkowanej energii nie tylko w momencie jej wytwarzania, ale również wtedy, gdy słońce nie świeci lub w momencie braku dostępu energii w sieci elektrycznej.

Magazyny energii to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać możliwości swojej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki nim, możliwe jest zwiększenie niezależności energetycznej oraz oszczędności na rachunkach za prąd.

Instalacja magazynu energii jest prosta i nie wymaga specjalistycznej obsługi. Urządzenie jest również bezpieczne i niezawodne, a jego żywotność sięga kilkudziesięciu lat. Producenci podają maksymalną liczbę cykli załadowań i rozładowań magazynu energii. Lecz rzadko występuje taka sytuacja, że w nocy magazyn jest minimalnie rozładowywany, a następnie w dzień ładowany do pełna.
Optymalnie dobrane magazyny działają przy niskiej amplitudzie rozładowania, a to z kolei jeszcze wydłuża ich działanie.
Na każde pełne rozładowanie i ponowne ładowanie trzeba zliczyć dwa, a nawet trzy takie drobniejsze.

Dzięki temu, zakup magazynu energii stanowi inwestycję na bardzo długie lata.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojej instalacji fotowoltaicznej i cieszyć się niezależnością energetyczną, rozważ zakup magazynu energii. Skontaktuj się z Techprosper, a nasi eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia.

Cekawą informacją jest to, że na Magazyny energii można starać się o dofinansowanie. W programie Mój prąd 4.0 mozna uzyskać nawet 16 tys zł dofinansowania na instalację Magazynu Energii.