Od telefonu do instalacji pomy ciepła

Każdą instalację pompy ciepła musi poprzedzić wycena, a wycenę z kolei audyt budynku. Najlepiej, jeżeli audyt wykona pracownik Techprosper osobiście. Jednak wstępny audyt można przeprowadzić również telefonicznie.
Do takiej rozmowy inwestor musi się odpowiednio przygotować.

Potrzebne będą:

  1. Wymiary budynku 
  2. Grubość ścian 
  3. Rodzaj ocieplenia i dociepleń
  4. Materiały budowlane użyte do budowy 
  5. Ilość i rodzaj okien 
  6. Preferowana temperatura wewnętrzna zimą 
  7. Ilość mieszkańców 
  8. Rodzaj instalacji centralnego ogrzewania


Na podstawie zebranych danych specjalista z Techprosper dobiera pompę i jeżeli jest taka potrzeba projektuje zmiany w instalacji centralnego ogrzewania. Następnie wykonuje wycenę.
Wycenę wraz z proponowanym terminem realizacji prac otrzymuje inwestor. Gdy dokona on wstępnej akceptacji, specjalista z Techprosper umawia się z nim na inspekcję miejsca montażu. Jeżeli w trakcie audytu jakieś dane zostały źle podane, pracownik firmy nanosi je w audycie i sprawdza, czy nie wpłyną one na wybór urządzenia lub inne zaprojektowane zmiany.
Inwestor jest na bieżąco informowany o wszystkich ewentualnych zmianach w instalacji pompy ciepła lub cenniku.

Podpisywana jest umowa w której zamieszczony jest termin realizacji i końcowa cena instalacji oraz termin gwarancji udzielany na pompę ciepła.

Pompa ciepła jako dodatkowe źródło energii

Pompę ciepła można podłączyć do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania, zamiast tradycyjnego pieca. Można ją również zainstalować jako drugie urządzenie grzewcze. 

Pompa ciepła jest urządzeniem niskotemperaturowym, okres  nagrzewania pomieszczeń, przy jej użyciu, jest dosyć długi. Dla tego, jeżeli chcemy móc szybko nagrzewać pomieszczenia warto mieć dodatkowy piec w instalacji. W takim układzie pompa działa jako urządzenie podstawowe, a piec załączany jest doraźnie w monecie gwałtownego spadku temperatury.  

Wprowadziliśmy do swojej oferty darmową i obowiązkową usługę płukania instalacji centralnego ogrzewania (przed instalacją pompy ciepła).

Dysponujemy specjalistyczną pompą płuczącą do szybkiego i dokładnego usuwania szlamu, kamienia i osadów z istniejących i zanieczyszczonych domowych instalacji centralnego ogrzewania.

Zalecamy powtarzanie płukania w trzyletnich odstępach.

Jeszcze jedną ważną rzeczą przy doborze pompy jest bufor. Jego pojemność jest uzależniona od ilości wody w obecnej instalacji C.O i mocy pompy. Odpowiednia pojemność bufora jest ważna aby pompa ciepła mogła sprawnie przeprowadzić defrost i szybko wrócić do trybu ogrzewania budynku. 

Dofinansowanie inwestycji w pompę ciepła

W jakich przypadkach i w jakiej wysokości, możesz otrzymać dofinansowanie:

  • Gdy wymieniasz piec opalany paliwem stałym. W takim przypadku można uzyskać
    do 50 900 zł dofinansowania w programie “Czyste powietrze”.
  • Budując nowy dom. Wtedy możesz się starać o dofinansowanie w wysokości 21 000 zł na pompę ciepła w programie “Moje ciepło”.
  • Możesz również skorzystać z Ulgi termomodernizacyjnej, która przysługuje na zakup i montaż pompy ciepła.